Preskoči na glavni sadržaj

Dr. O. Carl Simonton o Silva metodi



 
Dr. Carl Simonton O., osnivač Simonton Research Institute onkolog, nagrađivani stručnjak i pionir na području komunikacije uma i tijela u borbi protiv raka.

Promatranje povezanosti raka sa emocionalnim stanjem traje već jako dugo npr. ako odemo negdje na sami početak: Gendron je u raspravi napisanoj 1701. godine,  pisao o prirodi i uzrocima raka gdje je naveo  „utjecaj životnih nevolja koje uzrokuju velike poteškoće i tugu“, 1783.god. Burrows je tu bolest pripisao „nemirnim strastima uma koje pacijenta obuzimaju tijekom dugih razdoblja“ što nalikuje na rani opis kroničnog stresa.
Prvo statičko ispitivanje povezanosti emocionalnih stanja i raka objavio je Snow još davne 1893. godine, tako da povezanost uma i tijela nije ništa novo i znanstveno je istraženo.

Dr. O. Carl Simonton sa suprugom je razvio pristup liječenju raka koji kombinira tradicionalne medicinske postupke s psihološkim liječenjem kako bi se stvorili najpovoljniji i unutarnji i vanjski uvjeti za oporavak. Istraživali su na koji način osobne reakcije na stres i drugi emocionalni čimbenici mogu pridonijeti nastanku i napredovanju raka, te na koji način pozitivno očekivanje, opuštanje vježbe vizualizacije, određivanje ciljeva, izgradnja emocionalnog sustava potpore i dr. mogu pridonijeti izlječenju. Pokazalo se da broj preživjelih pacijenata sa kojima su radili čak dvostruko veći broj od nacionalnog prosjeka kod kojih je došlo do povlačenja bolesti ili potpunog izlječenja.

Dr. Carl Simonton O., osnivač Simonton Research Institute onkolog, nagrađivani stručnjak i pionir na području komunikacije uma i tijela u borbi protiv raka je rekao:

"Počeo sam s idejom da pacijentov stav ima ulogu kao odgovor na bilo koji oblik liječenja, a to bi moglo utjecati na tijek njegove bolesti, pronašao sam Silva Metodu koja mi je dala alat za korištenje u učenju pacijenta kako bi započeli interakciju i uključili se u svoj proces ozdravljenja"

On je također rekao “Silva Metoda je jedan od najmoćnijih i jedinstven alata koji imam za ponuditi pacijentu.“

Pročitajte više o radu i tehnikama koje pacijenti koriste kako bi se izlječili u knjizi „Kako ponovno ozdraviti“. U knjizi Carl Simonton govori i zašto se neki pacijenti oporave, a drugi ne, iako su im medicinske prognoze iste.

Bijeli vitezovi na bijelim konjima koji ubijaju stanice raka, predstavljene malim i sporim stvorenjima

Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Iskustvo polaznice seminara Silva metode

Pozdrav svima! Diplomica sam Silva metode osam godina. Završila sam seminar u Opatiji, a onda sam prisustvovala na nekoliko obnavljanja u Rijeci. Silva metoda promijenila je u ovim godinama živote, kako meni tako i mojim najmilijima. Konkretno, postala sam bolja osoba, shvatila sam da ljutnja, tuga i ostale negativne emocije smetaju više meni nego onima na koje su usmjerene, stoga sam "popustila" lance i puštam život da mi donosi samo prekrasne stvari iz dana u dan. Napredovala sam psihički i fizički, emotivno, okružila sam se prekrasnim ljudima, pomogla mami da prebrodi rak i sinu da dobije posao svog života. "Zavirila" sam u dubine sebe i svijeta i shvatila da bi bez Silva metode moj život bio prazan. A ono što je najbolje - za sve to skupa u ovim godinama koje su iza mene, nije mi trebalo puno truda ni vremena jer u prosjeku meditiram jednom dnevno i ne opterećujem se grižnjom savjesti što ne stignem ili sam preumorna za više. Kad bih p

Nemam vremena

  "Nemam vremena!", koliko to puta dnevno pomislite ili izgovorite ili čujete? Koliko to puta čujete u svojoj okolini? Da li vam je to postao program, navika, opravdanje ili ste loše posložili prioritete?! Moje iskustvo s "nemam vremena" dovelo me, da zaista nisam imala vremena za najbitniju osobu - mene, a tada više nije imao tko drađivati sve što je stajalo ispred mene. To je napravilo veliki kolaps. Od stresa i nezadovoljstva sobom i životom generalno, nisam vidjela izlaz. U tom trenu nisam imala vremena ni za vježbu, a i kad sam razgrnula vrijeme da odradim bar jednu malu meditaciju, bila sam plitko i ispadala na prvu misao koja mi se pojavila. Jedne noći u besanici (nisam se sjetila odraditi tehniku kako bi zaspala), negdje pred jutro, odjednom mi je postalo jasno da svi imamo 24 sata, da ni sekundu ne možemo prebaciti u novi dan i da nije problem u vremenu, već u mojem poslagivanju prioriteta. Tada mi je postalo jasno da se to treba promijeniti. Jasno mi je

Očekivanje kao emocija koju dajemo u cilj

Što duže radim mentalne tehnike Silva metode, to više zapažam kako je očekivanje dvosjekli mač, mehanizam svijesti koji se vrlo često koristi krivo.  Pogrešno usmjereno očekivanje vodi razočaranju, što, u slučaju ponovljenih razočaranja, često vodi ideji da je samo očekivanje pogrešno . Ovu premisu možemo pronaći u temelju nekih istočnih filozofskih sistema, no sve se češće pronalazi i na zapadu u obliku "prijateljskog" savjeta: očekuješ previše; ne smiješ ništa očekivati; imaš nerealna očekivanja.  Na sličan se način tretira i pojam želje - kao nešto što čovjeka čini nesretnim. Pitanje je, međutim, kako unutar takvog sustava uvjerenja postići bilo što? Želja, vjerovanje i očekivanje tri su elementa uspjeha - tri kamena temeljca ostvarenja svakog cilja. Želja je emotivni pokretač koji otvara mogućnost postavljanja cilja; vjerovanje je, zapravo, ništa drugo do stavljanje težišta na sebe i svoju želju namjesto na tuđa mišljenja i vjerojatnost njena ostvarenja - ono pretvar